30 stycznia 2017 Share

Daniel Cybula

Ur. w 1978 r. w Skierniewicach.  Kończył miejscowe Liceum Ekonomiczne. W latach 1998-2003 studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysław Strzemińskiego w Łodzi. W 2004 r. uzyskał dyplom magistra sztuki w Pracowni Malarstwa prof. Mariana Kępińskiego i w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych prof. Krzysztofa Wawrzyniaka.

W latach 2005-2007 pracował dla Produkcji Filmowej Se-Ma-For przy realizacji animowanej „Świtezi” Kamila Polaka oraz nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i wilka” Sousie Templeton. Jest członkiem ZPAP Okręgu Łódzkiego. Przez pewien był też członkiem Zarządu. Od 2009 r. pracuje jako asystent w pracowni malarstwa na macierzystej uczelni. Prowadzi również zajęcia ze słuchaczami podyplomowymi kierunku Ilustracja, Komiks i Preprodukcja Gier i Filmu. Przez szereg lat pełnił funkcję podkomisarza wystawy najlepszych dyplomów ASP (Prime-Time) w Centralnym Muzeum Włókiennictwa. Obecnie opiekuje się także przestrzenią ekspozycyjną dla studentów i pedagogów  Akademii  Sztuk pięknych w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

W malarskiej twórczości podejmuje różnorodną tematykę.
Choć czerpie głównie z tradycji malarstwa realistycznego, poszukiwanie nowych znaczeń nadaje jego pracom metaforyczny charakter. Jest to rodzaj dialogu i refleksji nad sensem i celem człowieka.

 

 

bwa

bwa